Artur Szpilka Adam Kownacki

 

Szykuje się kawał bokserskiej walki, naprzeciwko siebie staną dwaj polscy pięściarze. Ostatnim wielkim wydarzeniem w polskim boksie był powrót Tomasza Adamka, na gali zorganizowanej przez Mateusza Borka jako Polsat Boxing Night. Gala wypada świetnie, a Tomasz Adamek, czyli popularny „Góral” pokazał, że mimo zaawansowanego wieku, nadal to ma! Tym razem w Nassau Coliseum na Lond Island dojdzie do walki Artura Szpilki i Adama Kownackiego.

 2 forBet Baner

 

Boks – Zakłady Bukmacherskie Milenium

Faworyt sobotniej walki jest jeden. Szpilka zdaniem analityków kursowych firmy Milenium pokona swojego rywala, oto jak szacowane są kursy:

 Artur Szpilka Adam Kownacki milenium

 

Artur Szpilka – Adam Kownacki

Dla Szpiki jest to pierwsza walka od 18 miesięcy! Tak długi rozbrat z ringiem miał polski zawodnik, który liczył na walkę z Dominikiem Breazeale, ale nie doszło do tego. Szpilka przygotowywał się do tej gali w Houston. Szpilka w swojej zawodowej karierze może się pochwalić bilansem 20-2, 15 KO. Kownacki dla porównania jest niepokonany w swojej karierze z bilansem 15-0, 12 KO. Dla Kownackiego walka ze Szpilką to życiowa szansa, w dodatku niezwykle dobrze płatna.

Presję należy większą ocenić po stronie Szpilki, który wraca po długiej nieobecności. Niby eksperci od boksu z Januszem Pinderą na czele mówią, że pięściarz przepracował dobrze okres przygotowawczy, ale wiadomo jak to jest potem na ringu. Decydują detale, oraz trafione ciosy. Szpilka jest głodny boksu, co udowadnia w swoich wywiadach, w których naśmiewa się wręcz ze swojego dzisiejszego rywala. Jednak było już takich, którzy mocni byli w buzi wielu, a na ringu dostawali oklep. Oby więc tej nocy przez zawodników przemówiły pieści, a nie słowa. Liczymy na kawał dobrej walki. Ale jednak zgadzamy się z bukmacherami i wystawionymi przez nich kursami. Też stawiamy na wygraną Artura Szpilki.