Zakłady Bukmacherskie Sporty

 

Krótki poradnik gracza

Aby rozpocząć grę u bukmachera należy mieć pasję do jednej z dyscyplin sportowych. To najważniejszy punkt, który może umożliwić niemałe wygrane u polskich bukmacherów. Ponadto do istotniejszych elementów należą:

 • Cierpliwość
 • Konto bankowe (ewentualnie Skrill)
 • Wiedza o sporcie i podstawach bukmacher

Te cechy są dosyć istotne, aczkolwiek i bez nich można spokojnie uprawiać zakłady sportowe.

 

Spis treści[Ukryj]

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Gdzie grać?

Zakład Fortuna Budynek

 

Dobór firmy oferującej zakłady bukmacherskie jest dość istotny. W Polsce mamy ich siedem:

 

Każda z tych firm wyróżnia się na swój sposób. Tym samym zalecamy poczytać nasz opis każdej z marek. Następnie po wyborze należy zarejestrować się i zasilić konto dokonując depozytu. I w tym momencie zaczyna się zabawa.

Stąd właśnie potrzebne jest konto bankowe, aby swobodnie operować środkami pomiędzy bukmacherem, a swoim kontem osobistym.

Jak grać?

Każdy gracz po krótkim okresie obstawiania znajduje swój styl obstawiania. Mamy bowiem mnóstwo możliwości gry u bukmachera:

 • Singiel
 • COMBI – zakłady akumulacyjne
 • System

Singli nie należy zbytnio tłumaczyć. To zakłady pojedyncze, które gramy za daną sumę pieniędzy. Dla przykładu. Polska gra z Danią w eliminacjach do Mistrzostw Świata. Typujemy wygraną Polski po danym kursie i voila, kupon singlowy obstawiony.

 

Kupon Papierowy Fortuna

 

COMBI czyli zakłady akumulacyjne to kupony złożone z minimum dwóch spotkań i więcej. W tym momencie mnożymy kursy przed ustaleniem ostatecznego kursu. Dla przykładu gramy mecze po takich kursach:

 • 1.40
 • 2.00
 • 3.00

Tym samym po mnożeniu wychodzi nam kurs: 8.40 i to jest ostateczny kurs jaki wychodzi z tego trzy zdarzeniowego kuponu.

 

Zakłady Bukmacherskie Kupon Elektroniczny

 

Systemów natomiast jest cała gama. Do najpopularniejszych należą zakłady systemowe typu: 4 z 5, 5 z 6 etc. Polega to na tym, że przy zakładzie 4 z 5 jeden z typów może być przegrany, a i tak wypłacimy pieniądze.

Każda z tych możliwości ma swoje wady i zalety. Najczęściej jednak zdarza się, że ludzie grają zakłady singlowe ze względu na największe prawdopodobieństwo sukcesu.

Należy również pamiętać, że w każdej z firm odprowadzany jest podatek 12%. Jest to uregulowane prawem na zasadzie ustawy.

Najtrudniejsze hasła – słownik

Handicap Azjatycki

 

Zakłady Bukmacherskie Handicap Azjatycki

 

To dosyć specyficzny handicap, w którym mamy możliwość obstawienia jedynie dwu drogowo (1 lub 2). Jednakże występują tutaj też dziwne ćwiartki przy opcjach, które wyjaśnimy poniżej.

Mamy do gry handicap azjatycki -1.25 na gospodarzy (drużyna A). Tym samym aby zakład wszedł całkowicie, drużyna A musi wygrać co najmniej dwoma bramkami. W przypadku wygranej jedynie jedną bramką otrzymujemy zwrot połowy stawki, a druga połowa jest niestety przegrana. Stąd ta ćwiartka po jedynce. Natomiast w przypadku handicapu -1.75 oczywiście gospodarze ponownie muszą wygrać co najmniej dwoma golami. Jednak przy zwycięstwie idealnie właśnie dwoma bramkami otrzymujemy połowę stawki zwrotu, a połowa jest wygrana.

Natomiast w sytuacji gdy zagramy wygraną danej drużyny przy handicapie -1, a wygrają tylko jednym golem, mamy całkowity zwrot stawki.

Azjatycka suma goli

 

Zakłady Bukmacherskie Azjatycka suma goli


Podobnie jak w przypadku powyższego handicapu sumę goli również można zagrać na sposób azjatycki. Dla przykładu mamy takie możliwości:

 • Powyżej 2 bramek -> wygrana 3 gole i więcej, zwrot przy dwóch bramkach, porażka gol lub zero trafień
 • Powyżej 2.25 -> wygrana 3 gole lub więcej, zwrot połowy stawki przy dwóch golach, druga połowa przegrana, całkowita porażka przy bramce lub braku goli
 • Powyżej 1.75 bramki -> wygrana 3 gole lub więcej, zwrot połowy stawki przy dwóch golach, druga połowa to wygrana, a całkowita porażka przy bramce lub braku goli

 

Handicap Europejski

 

Zakłady Bukmacherskie Handicap Europejski

 

W tym przypadku mamy trzy możliwości obstawienia. Mamy mecz pomiędzy drużyną A i drużyną B. Chcemy postawić na -1 na gospodarzy i jest to zakład trzy drogowy (1 remis, 2). Mamy takie możliwości:

 • Drużyna A wygrywa dwoma golami lub więcej = wygrana
 • Drużyna A wygrywa jednym golem lub mniej = porażka

 

 

Zapraszamy również na nasze:

Forum Bukmacherskie

 

Jeżeli szukasz najlepszych typów, to odwiedź:

Typy Bukmacherskie

 

Zapraszamy również do działu:

Typy Dnia

 

Zobacz również:

Ustawa Hazardowa