wstep wzbroniony obszar niebezpieczny

 

Już jutro, tj. 1 kwietnia 2017r., czyli dokładnie w Prima Aprilis,  wchodzi w życie nowa Ustawa Hazardowa.

Jedną z najważniejszych zmian, będzie wprowadzenie monopolu państwa na automaty oraz na szeroko rozumiany hazard internetowy (kasyno, poker, bingo, gry). Jedynie zakłady bukmacherskie będą mogły być oferowane przez prywatne podmioty. Jednakże w przypadku zakładów, wiąże się to z koniecznością uzyskania odpowiedniego zezwolenia od Ministerstwa Finansów RP.

W związku z nowymi regulacjami prawnymi dotyczącymi hazardu w Polsce, już na chwilę obecną zaczęły wycofywać się z naszego kraju, bardzo znane zagraniczne marki. Wśród nich są tacy potentaci jak: Bet365, Pinnacle, Betsson, Betsafe, Betfair, William Hill, Bwin, Betano, Sportingbet czy Oddsring. Spowodowane jest to faktem przeprowadzenia pełnego procesu notyfikacji nowo wprowadzanych przepisów, które w przeciwieństwie do nowelizacji z 2009r., nie zostały przedstawione organom unijnym. Firmy posiadające europejskie licencje, które nierzadko są również notowane na europejskich giełdach, nie mogą sobie pozwolić na łamanie prawa kraju wspólnotowego. Najprawdopodobniej wiązałoby się to z licznymi procesami wytoczonymi przez MF, które poza karami finansowymi, mogłyby również skutkować utratą przez te firmy, licencji na świadczenie usług hazardowych.

 

1 LV BET Baner

>>>Rejestracja w LV BET<<<

 

Natomiast te serwisy, które zdecydują się zlekceważyć nowe przepisy hazardowe i w dalszym ciągu będą oferowały swoje usługi rezydentom RP, zostaną zablokowane z dniem 1 lipca, kiedy to właśnie zacznie obowiązywać blokada stron/płatności. Już we wrześniu 2016r. Komisja Nadzoru Finansowego, wystosowała komunikat do operatorów płatniczych, wzywający ich do zablokowania wszelkich transferów środków z/do nielegalnych podmiotów bukmacherskich.

Ponadto od kilku dni resort finansów testuje stronę, która będzie zbiorem nielegalnych adresów internetowych, służących do oferowania gier hazardowych bez zezwolenia. Rejestr Domen Służących do Oferowania Gier Hazardowych Niezgodnie z Ustawą można znaleźć pod TYM linkiem.

Warto również zaznaczyć, że zniknie jeden z argumentów służących do obrony, stosowany przez graczy w przypadku wykrycia faktu korzystania przez nich z nielegalnego hazardu. Każdorazowa próba wejścia na stronę bukmachera, który jest na „czarnej liście”, będzie skutkowała wyświetleniem się komunikatu informującego o naruszeniu przepisów dotyczących regulacji hazardowych. Nie będzie więc można już zasłaniać się niewiedzą związaną z korzystaniem z usług nielicencjonowanego operatora. Blokada ta będzie musiała być świadomie przez nas złamana.

Warto zaznaczyć, że gra u nielicencjonowanego bukmachera, wiąże się z poważnymi sankcjami karnymi.  Zgodnie z art. 109 kks uczestnik w grze losowej, zakładzie wzajemnym, grze na automacie, urządzonych lub prowadzonych wbrew przepisom ustawy lub warunkom koncesji lub zezwolenia, podlega karze grzywny do 120 stawek dziennych. Jest to grzywna, której wysokość może sięgnąć nawet 3,2 mln zł !!!

Jak widzimy dzień 1 kwietnia spowoduje prawdziwe trzęsienie ziemi w branży zakładów bukmacherskich. Polscy gracze zostaną praktycznie odcięci od zagranicznego rynku hazardowego. Czy jest w związku z tym sens kontynuować swoją przygodę z nielegalną bukmacherką? W naszej ocenie zdecydowanie lepiej skorzystać z usług licencjonowanych podmiotów. Już teraz zapoznaj się z ich ofertą i poznaj pełną listę legalnych firm bukmacherskich w Polsce.

Istotną zmianą będzie również wprowadzenie możliwości reklamowania się legalnym firmom bukmacherskich. Powinno to znacząco wpłynąć na poziom finansowania polskiego sportu. Obecnie jesteśmy świadkami wysypu nowych umów sponsorskich, dzięki którym polskie kluby stają się bardziej konkurencyjne na arenie międzynarodowej.

Warto również pamiętać, że nowa ustawa znacząco zwiększa kwotę grzywny dla posiadaczy nielegalnych automatów hazardowych, (potocznie zwanymi jednorękimi bandytami) tj. z 12 do 100 tys. zł!

Zachęcamy również do zapoznania się z tekstem nowej ustawy hazardowej 2017.