Komisja Nadzoru Finansowego nakazała dostawcom usług płatniczych, natychmiastowe zerwanie umów z firmami świadczącymi nielegalne usługi hazardowe w sieci.

 

Urząd Komisji Nadzoru FinansowegoFoto: wpolityce.pl

"Dostawcy usług płatniczych powinni zaprzestać, w trybie natychmiastowym, świadczenia usług na rzecz podmiotów nielegalnie urządzających gry hazardowe przez Internet, a tym samym zaprzestać łamania przepisów prawa obowiązujących na terytorium RP".

Komunikat ten opublikowała KNF w piątek na swojej stronie internetowej.

Kogo dokładnie on się tyczy? Firm ze wszystkich segmentów płatności online, wydawców kart płatniczych, obsługujących przelewy elektroniczne, płatności mobilnych czy krypto walut.

Komisja wprost wskazuje, że podmioty pośredniczące w płatnościach online, pomagają w funkcjonowaniu niezarejestrowanym podmiotom.
"Dostawcy usług płatniczych, świadcząc pośrednictwo w płatnościach uczestników gier hazardowych w internecie na terenie RP, de facto przyczyniają się do ich funkcjonowania".

 

Knf budynek

Foto: bip.knf.gov.pl

Komisja oczekuje też, że instytucje finansowe przeprowadzą w tej sprawie kontrole i "wprowadzą rozwiązania zapobiegawcze, a w przypadku wykrycia nieprawidłowości, stosownie do obowiązujących przepisów, podejmą odpowiednie działania".

Jak widać walka z nielegalnym hazardem rozpoczęła się na dobre. Gwoździem do trumny, może być nowelizacja ustawy hazardowej, która ma wejść w życie 1 stycznia 2017r. W projekcie tym przeczytać możemy, że tylko i wyłącznie legalne zakłady bukmacherskie, mogą świadczyć swoje usługi dla rezydentów RP. Zaś nielegalni operatorzy, mają być zablokowani.

 

Zobacz również:

Legalne firmy bukmacherskie w Polsce