Po wczorajszej zwycięskiej walce 29-letni nowy mistrz świata organizacji WBO w wadze junior ciężkiej Ołeksandr Usyk, może nie mieć tak dużo powodów do zadowolenia, jakby to się mogło wydawać. Pomimo, że jednogłośnie pokonał na punkty Krzysztofa Głowackiego 119:109, 117:111 oraz 117:111, może mieć problemy z polskim prawem.

 

Ołeksandr Usyk Foto: boxingnewsonline.net

Otóż okazało się, że podczas walki wieczoru na gali Polsat Boxing Night w Ergo Arenie, wystąpił on na ringu w spodenkach z reklamą niezarejestrowanego w Polsce bukmachera, co według polskiego prawa jest nielegalne.

Jak widać, pomimo niejasnej sytuacji prawnej wynikającej z braku notyfikacji nowelizacji ustawy hazardowej z 2009r., tego typu działanie może być pomimo wszystko obarczone negatywnymi konsekwencjami. Przypomnijmy, że dozwolone jest jedynie informowanie o sponsorowaniu firm bukmacherskich, posiadających polską licencję.

Prowadzone obecnie prace nad kolejną nowelizacją ustawy, dają nadzieję na pozytywną zmianę, która za sprawą zalegalizowania możliwości otwartego reklamowania podmiotów oferujących legalne zakłady bukmacherskie, przyczyni się do zwiększenia środków płynących do polskiego sportu. Jednakże zmiana ta w dalszym ciągu zabraniałaby reklamowania się nielegalnym tj. niezarejestrowanym w Polsce firmom bukmacherskim.

 

 

Zobacz również:

Legalne firmy bukmacherskie w Polsce