Komisji Finansów Publicznych

 

Komisja Finansów Publicznych

Po wczorajszym pierwszym czytaniu projektu „ustawy hazardowej”, w dniu dzisiejszym na wniosek Nowoczesnej, odbyło się głosowanie o jego odrzucenie i skierowanie go do dalszych konsultacji. Większością 242 głosów wniosek ten nie spotkał się z akceptacją sejmu i tym samym projekt został skierowany do Komisji Finansów Publicznym.

Projekt Ustawy Hazardowej Porządek Obrad

 

Za odrzuceniem wniosku głosowo PiS oraz PSL, przeciw PO, Kukiz15 i Nowoczesna. Jednocześnie Narodowy Bank Polski nie zgłosił swoich uwag do projektu ustawy, jak również Krajowa Izba Biegłych Rewidentów poinformowała, że projekt ten nie dotyczy zakresu działalności zawodowej biegłych rewidentów.

 

Projekt Ustawy Hazardowej Głosowanie

Przypomnijmy, w dniu wczorajszym tj. 13 września, odbyło się pierwsze czytanie projektu nowelizacji ustawy hazardowej, na którym zostały poruszone min. tematy.:

  • Monopolu państwa dotyczącego „jednorękich bandytów” jak i hazardu internetowego.
  • Blokowania stron oferujących nielegalne gry hazardowe.
  • Opodatkowania branży zakładów bukmacherskich.
  • Ochrony grających oraz przeciwdziałaniu uzależnieniom.
  • Zagadnieniu legalności reklamowania zakładów wzajemnych.
  • Turniejów pokera.

Jeżeli chodzi o samych graczy, to największe kontrowersje wzbudza zapowiadany mechanizm blokowania stron oferujących nielegalny hazard jak również zablokowanie kanałów płatności. Graczy bulwersuje również bardzo wysoki 12% podatek obrotowy, który „zmusza ich” do korzystania z nielegalnych usług. Jest to jedna z największych przeszkód dla polskich bukmacherów, która uniemożliwia zdrową konkurencję.

Miejmy nadzieję że ustawodawca pójdzie za głosem społeczeństwa i raz na zawsze rozwiąże problemy związane z patologią, która dotyka bardzo szybko rosnącą branże hazardu.

 

Zobacz również:

Legalne firmy bukmacherskie w Polsce