Hokej na lodzie Zimowe Igrzyska

 

Igrzyska olimpijskie trwają od kilku dni, za nami już sporo finałów poszczególnych konkurencji. Wszyscy dobrze jeszcze mamy w pamięci rozczarowanie sobotnim konkursem na normalnej skoczni kiedy to Stefan Hula i Kamil Stoch zajęli 4 i 5 miejsce w bardzo loteryjnym konkursie. A warto wspomnieć, że po pierwszej serii obaj zajmowali 1 i 2 miejsce więc szansa na medale była ogromna, niestety przeszła koło nosa. Od soboty żaden z polskich reprezentantów nie zbliżył się nawet na krok do pozycji medalowej. Środa to kolejny dzień zmagań w Pjongczang. A środa to dzień, w którym dla wielu tak na dobrą sprawę igrzyska dopiero zaczną się na dobre. Wszystko za sprawą początku turnieju hokejowego mężczyzn. Czym były by igrzyska bez hokeja na lodzie! Creme de la creme zimowych dyscyplin. W tym roku niestety uszczuplone brakiem największych gwiazd NHL. Poszło o pieniądze i niestety kosztem kibiców na lodowej tafli nie zobaczymy największych gwiazd.

 

1 LV BET Baner

>>>Rejestracja w LV BET<<<

 

Zakłady Bukmacherskie: Forum Fbuk.com

Turniej zainaugurują rywalizację Amerykanów ze Słowenią oraz Słowaków z teamem o nazwie „Olimpijczycy z Rosji”. Wszystko pokłosie wielkiego skandalu dopingowego w Rosji i wykluczeniu tejże federacji z udziału w IO. Oto kursy na dzisiejsze mecze od LV BET:

 Zaklady Bukmacherskie Forum Fbuk com

 

Hokej na lodzie na IO

Sami przyznacie więc, że turniej bez gwiazd NHL oraz oficjalnie bez udziału Rosjan brzmi jak ponury żart. Nie tak to miało wyglądać, a jeszcze w Soczi turniej hokeja wzbudzał tak ogromne zainteresowanie. Teraz też go nie brakuje, fanów tej dyscypliny jest mnóstwo, ale brakuje jakoś tej magii można powiedzieć. W Soczi Rosjanie zawiedli oczekiwania swoich fanów, a w Pjongczang będą musieli pod flagą olimpijską występować co ujmuje prestiżu temu turniejowi. Pod nieobecność największych gwiazd do rangi faworyta urastają Kanadyjczycy. Kogo by nie przysłali na jakikolwiek turniej to bogactwo jakie drzemie w reprezentacji Klonowego Liścia jest na tyle duże, że i bez tego sobie potrafią radzić. A Polscy fani hokeja z pewnością baczniej będą patrzyli na poczynania Kanady z powodu powołania jakie do tej kadry otrzymał Wojciech Wolski. Hokeista z Polski w kadrze Kanady spełnia marzenia, grał już w NHL, obecnie reprezentuje zespół Metallurga Magnitogorsk i występuje w rosyjskiej KHL, która ma także ambicję stać się czołową ligą świata. A warto zaznaczyć, że jeszcze nie dawno kariera Wojtka Wolskiego wisiała na włosku po koszmarnie wyglądającej kontuzji jakiej nabawił się w meczu z Bars Astana 14 października 2016 roku. Uderzył bardzo silnie głową w bandę po starciu z rywalem długo nie podnosząc się z tafli. Zagrożone zdrowie, złamanie dwóch kręgów szyjnych, wstrząśnienie mózgu, to nie wyglądało najlepiej. Ale Wolski pokazał hart ducha i wyszedł z tego, a teraz dzięki swojemu uporowi weźmie udział w imprezie swojego życia. Co prawda pod szyldem Klonowego Liścia reprezentacji Kanady, a nie z orzełkiem na piersi, ale prawda o polskim hokeju jest taka, że daleko nam do najlepszych na świecie.

Faza grupowa turnieju olimpijskiego to trzy 4- zespołowe grupy. Faworyci co roku identyczni, Kanada, Czechy, Szwecja, Finlandia, USA i w tym turnieju olimpijczycy rosyjscy, którzy mogą naprawdę zagrać turniej znakomity bo w ich szeregach wielu znakomitych graczy z rodzimej KHL.

Naszym zdaniem Kanada zgarnie kolejne złoto.