Turniej Czterech Skoczni

 

Przełom roku tradycyjnie to czas na wielkie emocje w skokach narciarskich. Za nami połowa zmagań w tradycyjnym konkursie Turnieju Czterech Skoczni. 66 edycja zawodów jest póki co znakomita dla Polaków. W Oberstdorfie i Ga-Pa tryumfował przecież Kamil Stoch dokonując rzeczy bez precedensu bo jest pierwszym Polakiem, któremu udało się wygrać na jednej jak i na drugiej skoczni. Nie dokonał tego Kamil w przeszłości, ale i nie dokonał też tego Adam Małysz. Kamil przed rokiem wygrał cały TCS, teraz na półmetku zmagań prowadzi z ponad 10 punktową przewagą nad liderem klasyfikacji generalnej PŚ, Richardem Freitegiem. Trzecie miejsce w TCS zajmuje Dawid Kubacki, co jest jego wyczynem niesamowitym.

 

1 LV BET Baner

>>>Rejestracja w LV BET<<<

 

Innsbruck – Milenium

W trzecim konkursie w cyklu TCS faworytów nadal należy upatrywać tych samych. Stoch, Freitag, a może Kubacki czy Kobayashi? Ciężko oczekiwać by ktoś inny wszedł na poziom prezentowany przez tych zawodników. Chyba, że karty zamierza dyktować wiatr i jury ustalające belki? Wtedy już inna para kaloszy. Spójrzmy jak wyglądają pary w 1 serii konkursowej, która odbędzie się systemem KO, kursy zaczerpnięte od bukmachera Milenium:

 

Innsbruck Milenium

 

Cieszy z pewnością fakt, że po raz kolejny komplet Biało – Czerwonych zameldował się w konkursie. Nasi skoczkowie są w gazie, debiutant Plich nie spalił się i w parze będzie rywalizował z Leyhe. Serię konkursową skończy co prawda Kobayashi, który wygrał kwalifikacje, ale nieco przed nim swój skok oddawał będzie Kamil Stoch. Media już spekulują czy powtórzy historyczny sukces Svena Hannawalda, który jako jedyny w historii całego cyklu TCS tryumfował we wszystkich czterech konkursach TCS. Swoisty poker to trudna rzecz do zrobienia, ale forma Stocha znakomita, potrafi odlecieć i znaleźć odpowiedni pułap lotu, do tego świetne skoki stylowo. Kamil to murowany faworyt.

Naszym zdaniem Stoch będzie na podiom razem z  Freitagiem i Forfangiem. Coś czujemy, że Norweg tym razem spisze się dobrze w obu skokach i zajmie wysokie lokaty. Ale Kubacki czy Hula też mają swoje ambicje na bycie w top10. Będzie świetne popołudnie ze skokami! Leć Kamil leć!