Valtteri Bottas

 

Niezwykle ciekawy przebieg miały kwalifikacje do niedzielnego wyścigu o Grand Prix Austrii. Jeszcze przed rozpoczęciem wiadomym było, że za wymianę skrzyni biegów jeden z głównych faworytów do walki o mistrzowski tytuł otrzyma karę cofnięcia na starcie o pięć pozycji, mowa tutaj o Lewisie Hamiltonie. Brytyjczyk w kwalifikacjach zajął 3 miejsce, zatem doliczając karę pięciu pozycji wystartuje z ósmego pola dopiero. Jest to odległa pozycja biorąc pod uwagę, że jego najgroźniejszy rywal w walce o tytuł wyruszy z pierwszego rzędu, ale z pozycji numer dwa. Najszybciej zakwalifikowanym zawodnikiem okazał się Valteri Bottas z Mercedesa. Fin pojechał bezbłędnie swoje okrążenie i wykręcił najlepszy czas. Wracając do rywalizacji Vettela i Hamiltona to obu w klasyfikacji generalnej dzieli 14 punktów. Przed Lewisem trudne zadanie w Austrii na Red Bull Ringu. Musi odrabiać pozycję i gonić, by ewentualnie zminimalizować stratę. Vettel zamierza walczyć o wygraną w niedzielne popołudnie.

 2 forBet Baner

 

Wyścig h2h – Nasze typy w forBET

Pogoda na niedzielny wyścig może spłatać figla. Niektóre prognozy przewidują opady deszczu, co tylko sprawi iż dramaturgia i nieprzewidywalność wzrośnie. My jednak bazując na ofercie bukmachera forBET postaraliśmy się wyselekcjonować kilka godnych typów. Oto oferta:

 

Nasze typy w forBET

 

Przede wszystkim nasz wzrok zwraca Romain Grosjean, który wystartuje z pozycji P6, a jego zespołowy partner po awarii zawieszenia ruszy z pozycji P15. To już niezły handicap na początku, więc kurs @1,35 warto dołożyć do każdego kuponu. Bolidy Haasa na tym torze spisują się świetnie. Zapewne Magnussen przebije się kilka pozycji do przodu, ale jednak Grosjean ma lepszą pozycję wyjściową.

Drugim typem po rozsądnym kursie to Felipe Massa lepszy od Lance Strolla. Młody Kanadyjczyk miał wyścig życia w Baku, gdzie zajął 3 miejsce i stanął na podium. Doświadczenie Felipe Massy w Austrii może się przydać i okazać się kluczowe. Williamsy na tym torze spisują się katastrofalnie, pozycje 17 i 18 na starcie to dramat dla całego zespołu. Jednak Massa ma potencjał by być wyżej od Strolla.
Te dwie pozycje naszym zdaniem wyglądają najlepiej. A jak będzie przekonamy się podczas niedzielnego wyścigu.