Ostatnia niewiadoma w grupie spadkowej do wyjasnienia

 

W piątek wieczorem odbędzie się ostatnia kolejka w grupie spadkowej polskiej Ekstraklasy. Do rozwiązania pozostała na dole jedna niewiadoma. Kto obok Ruchu Chorzów opuści szeregi Ekstraklasy? Kandydatów jest dwóch, Górnik Łęczna i Arka Gdynia. Wszystko rozstrzygnie się zatem w ciągu 90 minut piątkowego wieczora. Zapowiadają się spore emocje i dramaturgia.

 1 LV BET Baner

 

Komu spadek? – Legalny Bukmacher LV BET

Cztery mecze przed nami dzisiejszego dnia, jednak tak na dobrą sprawę tylko dwa będą trzymały w napięciu i to w nich wyłoniony zostanie drugi spadkowicz. Ruch podejmuje u siebie Górnik Łęczna, czy Ruch pociągnie za sobą zespół Łęcznej do 1 ligi? Zagłębie z kolei na własnym terenie podejmie Arkę Gdynia. Spadek zwycięzcy Pucharu Polski z tego sezonu byłby sporą sensacją. Ale wszystko jest możliwe. Zagłębie na własnym terenie jest przecież bardzo dobre. Oto plan gier na piątek i kursy od bukmachera LV BET:

 Komu spadek Legalny Bukmacher LV BET

 

Arka czy Łęczna?

Zdobywca Pucharu Polski, Arka Gdynia zagra w europejskich pucharach. Ewentualny spadek do 1 ligi spowoduje niesamowity dysonans emocjonalny w tym zespole. Wielki sukces połączony z wielkim rozczarowaniem i goryczą porażki. Zagłębie ma już sezon z głowy. Bukmacherzy faworyzują gości ze względu właśnie na fakt, że Arka musi, że Arka to zdobywca Pucharu Polski i trudno niektórym wyobrazić sobie spadek tej ekipy. Ponadto smaczkiem jest fakt, że fanatycy Zagłębia i Arki są w zgodzie, mówi się w kuluarach nawet, że Zagłębie po prostu odda dzisiaj potrzebującej Arce punkty. My jednak mamy nadzieje, że wszystko odbędzie się w zgodzie z duchem sportowej rywalizacji. Niech wszystko się rozstrzygnie na zielonej murawie, a nie przy zielonym stoliku… Większość kibiców w Polsce jednak życzy Arce spadku z ligi, wszystko za sprawą zeszłotygodniowej sytuacji z meczu Arka – Ruch kiedy to Siemaszko zdobył bramkę ręką, a następnie ów rękę ucałował i w wywiadzie w przerwie głupio mówił, że ciężko powiedzieć czy było zagranie ręką. Skandal!

Łęczna ma trudniejsze zadanie. Nawet jak piłkarze Franciszka Smudy wygrają w Chorzowie to będą musieli patrzeć na wynik z Lubina. Jeżeli Arka tam wygra to ekipa  z Lubelszczyzny zleci z ligi. Łęcznej do utrzymania zatem potrzebna jest strata punktów przez Arkę.

Co przyniesie zatem ostatnia ligowa kolejka?