Brazylia Polska

 

Liga Światowa siatkarzy to impreza komercyjna podczas, której można zarobić spore pieniądze. Jednak od lat turniej ten cieszy się niezwykłym prestiżem. W latach olimpijskich granie w LŚ to próba generalna przed IO. W tym roku docelową imprezą są Mistrzostwa Europy jakie odbędą się w Polsce, ale to nie znaczy, że Polska reprezentacja do Ligi Światowej podchodzi po macoszemu. Od tego sezonu polski zespół prowadzi nowy selekcjoner, Ferdinando De Giorgi, który wraz ZAKSA Kędzierzyn Koźle zdobył złoty medal w Plus Lidze. Skład powołany na zmagania w Lidze Światowej pokazuje, że włoski szkoleniowiec nie zamierza odpuszczać. Nie ma się co dziwić w sumie, trener chce przetestować różne warianty i sprawdzić swoich graczy w meczach rangi mistrzowskiej. Dla Polaków to już będzie dwudziesty występ w Lidze Światowej. Dotychczas dwukrotnie udało się Polakom stanąć na podium tej imprezy. W 2011 roku w Gdańsku sięgnęli po brąz, a rok później na parkietach w Sofii odnieśli historyczny tryumf.  Najbardziej utytułowanymi zespołami na przestrzeni lat i istnienia Ligi Światowej są zespoły Brazylii i Włoch. W tym sezonie grono faworytów wcale się nie zmienia. Należy spodziewać się, że o medale powalczą znowu Rosjanie, Brazylijczycy, Serbowie, Włosi, Polacy czy Amerykanie. Kto tym razem okaże się lepszy? To ciężko powiedzieć na tym etapie.

 1 LV BET Baner

 

Legalny Bukmacher Milenium

W tegorocznej Lidze Światowej zespoły będą rozgrywały mecze na zasadzie turniejów. Pierwszy weekend to turniej najbardziej nas interesujący w Pesaro, gdzie zmierzą się Polacy, Brazylijczycy, Włosi i Iran. Każdy zagra z każdym od piątku do niedzieli. Turniej finałowy w tym sezonie odbędzie się w Kurytybie, zatem Brazylia już teraz jest pewna awansu. Oto jak wygląda szczegółowy harmonogram gier wraz z kursami od bukmachera Milenium na piątkowe mecze:

 Legalny Bukmacher Milenium

 

Brazylia – Polska

Selekcjoner Ferdinando De Giorgi nie robił rewolucji kadrowej. Do Włoch na pierwszy weekend zmagań polecieli najważniejsi gracze z Fabianem Drzyzgą, Dawidem Konarskim, Bartkiem Kurkiem, Michałem Kubiakiem, Pawłem Zatorskim, Karolem Kłosem czy Mateuszem Bieńkiem na czele. Zatem wszystko co najlepsze w ostatnim czasie w polskiej siatkówce. Meczem  inaugurującym zmagania będzie pojedynek z Brazylią. Zapowiada się trudna przeprawa. Brazylia to niezwykle wymagający rywal. W tym sezonie jednak Brazylia przystąpi do LŚ już bez długoletniego trenera Bernardo Rezende, jego posadę zajął Renan Dal  Zotto. W kadrze powołanej na Ligę Światową przez nowego szkoleniowca znaleźć można trzech graczy znanych polskim kibicom z rozgrywek Plus Ligi, mowa tutaj o Fontelesie, Murilo Radke i Lucas Loha czy Rafael Araujo Rodrigues. Idzie nowe można powiedzieć. Przez lata przecież Canarinhos kojarzeni byli przede wszystkim z Gibą, Dante Amaral, Rodrigao czy Murilo. Zabraknie też jednego z najlepszych, a raczej nawet na pewno najlepszego Libero świata Sergio. Kapitanem jest bez zmian Bruno Rezende. Brazylia buduje swoją markę na nowo. Pierwszym poważnym testem będzie pojedynek z Polakami. Faworytem bukmacherów jest nadal Brazylia. Polsce od zawsze trudno się z tym zespołem grało. Jednak udało się wygrać niezwykle prestiżowy  mecz w historii, finał Mistrzostw Świata rozgrywany w naszym kraju. Brazylia to najbardziej utytułowany zespół w historii LŚ. Dziewięciokrotny zwycięzca tych rozgrywek, sześciokrotnie zdobywali srebrne medale, a czterokrotnie brązowe. Przy dwóch medalach Polaków wygląda to jak worek medali!

Kto okaże się lepszy w meczu numer jeden? Faworytami Brazylijczycy, ale z typowaniem lepiej się powstrzymać, wszystko się może zdarzyć.