Hokejowe emocje komu zloto MS

 

Dwa tygodnie grania na wysokim poziomie zostanie zwieńczone niedzielnymi meczami o medale. Hokejowe mistrzostwa świata dobiegają końca. Przed nami ostatnie rozstrzygnięcia, najważniejsze mecze zapowiadają się niesamowicie. W meczu o brąz Rosja podejmie Finlandię. Faworytem zdecydowanym są Rosjanie. Finowie mogą się cieszyć i tak z awansu do Stefy medalowej. Jednak hokej to na tyle nieprzewidywalny sport, że nie można niczego wykluczyć.

 2 forBet Baner

 

Złote medale do rozdania – Mecz Dnia w forBET

Szykuje się kapitalne spotkanie pomiędzy Kanadą, a Szwedami. Stawką złoty medal Mistrzostw Świata. Faworytem w oczach bukmacherów Kanada, ale nie ma co się dziwić. W kraju tym hokej na lodzie to sport numer jeden. Bukmacher forBET wystawił następujące kursy na wielki finał:

 Zlote medale do rozdania Mecz Dnia w forBET

 

Kanada – Szwecja

Awans Kanadyjczyków do wielkiego finału rodził się jednak w bólach. Rosjanie przez dwie pierwsze tercje grali znakomicie. Na 1-0 trafił Jewgienij Kuzniecow, na 2-0 podwyższył Nikita Gusjew, a uwagę obserwatorów musiały zwrócić te bramki, które zostały rozegrane po niezwykle koronkowych akcjach. Kwintesencja zespołowego hokeja w najlepszym wydaniu to była. Jednak Kanada przebudziła się w ostatniej tercji. Tuż po wznowieniu gry w tym meczu kontaktową bramkę strzelił Mark Scheifele, ostatnie 5 minut meczu to już zupełna dominacja Kanady. Trafienia MacKinnona, Ryana O’Reilly’ego i Seana Couturier dobiły Rosjan. Kanada wygrała 4:2 i po raz trzeci z rzędu awansowała do wielkiego finału MŚ.

Szwedzi mieli mniej emocjonujący mecz. Od początku narzucili własny styl gry Finom i punktowali. Wynik spotkania już w 5 minucie otworzył Edler, chwilę potem wyrównał Kemppainen i było 1-1. Ale to było ostatnie trafienie Finów w tym meczu. Potem strzelali już tylko Szwedzi, za sprawą Kingberga, Nylandera i Nordstroma. Szwecja wygrała 4:1 i w niedzielnym finale będzie miała okazję na 10 tryumf w mistrzostwach świata. Kanada w przypadku wygranej nad Szwecją zrówna się w ilości złotych medali z Rosja. Szykuje się świetna walka i duże emocje!