Stoch walczy o obrone lidera PS w Oslo

 

Sobotni konkurs drużynowy zainaugurował cykl Raw Air. Najlepsi w sobotę okazali się Austriacy, na podium drugie miejsce zajęli Niemcy, a na najniższym jego stopniu stanęli Polacy. Po zdobyciu tytułu mistrzów świata w Lahti nasi skoczkowie czuli mały niedosyt, ale nie można narzekać. Skoki naszych zawodników nadal są na wysokim poziomie i gwarantują wysokie pozycje. Liderem cyklu Raw Air jest po dwóch dniach Stefan Kraft. Tenże Austriak jest także największym rywalem Kamila Stocha w walce o kryształową kulę za wygranie całego Pucharu Świata 2016/17. Stoch obecnie ma przewagę 60 punktów, co na kilka konkursów przed końcem i zwyżkującą dyspozycję Krafta nie jest dużą zaliczką.

 

Faworyci – Zakłady Bukmacherskie Milenium

Wspomniany Stefan Kraft to dwukrotny złoty medalista z Lahti w konkursach indywidualnych. Forma wysoka, w Oslo także skacze rewelacyjnie więc w oczach bukmacherów urósł do miana wielkiego faworyta. Kursy na sukces Austriaka są bardzo klarowne. Oto jak wygląda cała oferta z Zakłady Bukmacherskie Milenium:

 

Faworyci Zaklady Bukmacherskie Milenium

 

Polacy lubią skakać w Oslo

Skocznia w Oslo jest skocznią lubianą przez polskich zawodników. Wygrywał tutaj Adam Małysz, wygrywał Kamil Stoch, jedna wygrana przytrafiła się także Piotrowi Żyle. Więc niedzielny konkurs to nadzieja dla fanów Biało Czerwonych, że i tym razem któremuś z naszych uda się zając wysokie miejsce. A cała piątka znajduje się w dobrej formie. Do kwalifikacji przystąpiło siedmiu. Jednak Klemens Murańka i Stefan Hula odpadli z kwalifikacji. Więc w niedzielnym konkursie wystąpią tylko: Stoch, Żyła, Kot, Kubacki i Ziobro. Jednak z każdym z nich można wiązać wielkie nadzieje na wysokie pozycje.