Legia Warszawa Ruch Chorzow

 

Zespoły z przeciwnych biegunów ligowej tabeli, ale jednak pojedynek Legii z Ruchem zawsze elektryzuje. Starcia obu zespołów to pojedynki dwóch bardzo zasłużonych klubów na piłkarskiej mapie w Polsce. Legia pisze historie od wielu lat, także teraźniejszość wydaje się należeć do warszawskiego zespołu. Ruch o latach świetności nieco zapomniał, ale należy pamiętać, że to także wielokrotny mistrz Polski. Do Warszawy przyjeżdża jednak jako ostatni zespół w tym momencie w Ekstraklasie. Przed Legią rewanż z Ajaxem w Amsterdamie, ale należy patrzeć także na ligę. Wszyscy faworyci w tej serii gier zdobywali punkty. Lech pewnie wygrał 3:0 w Gliwicach, błyszczał Radosław Majewski. Jagiellonia rozbiła Górnik Łęczna 5:0. Jedynie Lechia Gdańsk zawiodła, ale grała z trudnym rywalem z Niecieczy, to remis 1;1 jest rozczarowaniem, bo stracony gol to 95 minuta i w dodatku rzut karny. Jak zatem zagra Legia?

 

Pewna wygrana gospodarzy? – Bukmacher forBet

Kiedy spojrzy się w tabele nie trudno wskazać faworyta tego meczu. Tak samo podchodzą do tego analitycy firmy forBet wskazując następujące kursy na dzisiejszy mecz:

 

Pewna wygrana gospodarzy Bukmacher forBet

 

Legia Warszawa – Ruch Chorzów

1:0 z Arką w Gdyni, 0:0 z Ajaxem w Lidze Europy. Zawodzi skuteczność, ale za to trener Jacek Magiera może być zadowolony z formacji defensywnej, która w tym roku jeszcze nie dopuściła do utraty gola. Pojedynek dzisiejszy będzie jubileuszowym starciem dla Legii i Ruchu. Oba zespoły do tej pory mierzyły się ze sobą w 149 pojedynkach.

 

Legia Ruch ekstraklasaFoto: sportowefakty.pl

Przed Legią wyjazd do Amsterdamu, ale nikt nie wybiega tak daleko w przód. Ruch to także rywal do ogrania. Chorzowianie przyjeżdżają walczyć, nie położą się na murawie i nie będą czekać na jak najmniejszy wymiar kary. Dla Ruchu liczy się każdy punkt bowiem są zaangażowani w tym sezonie w walkę o utrzymanie. Czy wygra jakość jaką ma w swoim zespole Legia?