Hokej puchar polski

 

Hokej na lodzie w Polsce nie należy do najbardziej popularnych dyscyplin. Jednak z roku na rok staje się coraz bardziej łakomym kąskiem dla sponsorów i inwestorów. Zmagania na taflach w kraju śledzą już nie tylko wielcy pasjonaci. Ze względu na transmisje telewizyjne do meczów polskich zespołów dostęp ma większa rzesza fanów. Polska Hokej Liga trwa w najlepsze, jednak tuż przed Nowym Rokiem rozstrzygną się losy Pucharu Polski. W Nowym Targu na lodowej tafli o krajowy puchar powalczą cztery najwyżej sklasyfikowane zespoły ekstraklasy. Owe zespoły to GKS Tychy, Comarch Cracovia, TatrySki Podhale i Tempish Polonia Bytom.

 

Zakłady Bukmacherskie - Puchar Polski

Pary półfinałowe oraz kursy zaproponowane przez Milenium prezentują się następująco:

 

Zaklady Bukmacherskie Puchar Polski

 

Półfinały w czwartek

Czwartek jest dniem w którym dojdzie do pojedynków półfinałowych. GKS Tychy zmierzy się z Polonią Bytom, a gospodarz turnieju , czyli zespół Podhala Nowy Targ skrzyżuje rękawice z obrońcą tytułu sprzed roku – Cravocią. Drugi z półfinałów to powtórka z finału sprzed roku. Cracovia nie pozostawiła wtedy złudzeń i pokonała nowotarżan aż 5:0! Dobre wspomnienia sprzed roku to przewaga mentalna nad gospodarzami z Nowego Targu. Podhale ma nie tylko jednak problem rządzy rewanżu. Trener Podhala może mieć problem bowiem Dariusz Gruszka i prawdopodobnie Jarmo Jokila wypadną ze składu na czwartkowy mecz z Cracovią. Fin jest na antybiotykach. Jednak do gry za to wraca Joni Haverinen. Cracovia jest zatem minimalnym faworytem tego spotkania, ale doprawdy minimalnym.

 

hokej pucharFoto: tvp.pl

W drugiej parze faworyta wskazać już łatwiej. Jest nim bez wątpienia zespół GKS Tychy, który lideruje z dużą przewagą w tabeli Polskiej Hokej Ligi. Tyszanie mają na koncie 69 pkt. Ich rywal z Bytomia zaledwie 47. Kursy także jasno pokazują kto jest lepszy na papierze. Jednak w ostateczności to zawsze lodowa tafla decyduje o losach meczu.

Tegoroczny turniej to 19 edycja zmagań o Puchar Polski. Do tej pory najwięcej tryumfów na koncie ma zespół GKS Tychy. Hokeiści tego klubu wygrywali sześć razy.