kamil stoch

 

Trzy akty Turnieju Czterech Skoczni za nami. W sobotnie popołudnie w austriackim Bischoshofen dopełni się tegoroczny cykl 66 TCS, który cieszy się olbrzymim zainteresowaniem. Również w Polsce, a wszystko za sprawą znakomitych wyników Biało – Czerwonych. Prowadzi Kamil Stoch w klasyfikacji generalnej, który wygrał 3 z 4 dotychczasowych startów, czyli jest blisko powtórzenia historycznego sukcesu Svena Hannawalda. Niemca, który jako jedyny zgarnął cały szlem, czy jak kto woli karetę asów wygrywając na każdej ze skoczni podczas TCS. Stoch stoi przed szansą wpisania się na stałe w historię, nie tylko z racji wygrania całego cyklu, to zrobił już przecież w poprzednim sezonie. Teraz może obronić tytuł, a także zgarnąć szlema. Wszystko rozstrzygnie się w sobotę wieczorem.

 

1 LV BET Baner

>>>Rejestracja w LV BET<<<

 

Typy Dnia: Milenium

Z punktu widzenia typerów najciekawsze zawsze jest obstawianie par w 1 serii KO. Milenium idzie naprzeciw wymaganiom i daje możliwość takich zakładów. Oto kilka wybranych par wraz z kursami od Milenium na 1 serie:

 Stoch przed ostatnim aktem TCS w Bischofshofen

 

Postawić kropkę nad „i”

W piątek odbyły się kwalifikacje, ale jeszcze wcześniej obiegła świat informacja, że Richard Freitag zrezygnował z dalszego udziału w TCS. Wszystko pokłosie upadku jaki przydarzył się Niemcowi w trakcie 1 serii konkursu w Innsbrucku. Freitag jest poobijany i nie czuje się na siłach, a poza tym szans na wygranie TCS już nie ma, bo strata zbyt duża. A trzeba pamiętać, że ten sezon to Igrzyska Olimpijskie i Freitag i jego sztab wyważył odpowiednio priorytety. Teraz liczą się IO. Stoch w zasadzie mając ponad 60 punktów przewagi nad drugim w klasyfikacji Wellingerem może już powoli świętować. Ale warto pamiętać, że mówimy o nieprzewidywalnych skokach narciarskich. Sporcie, który zależny jest od aury. Jeden popsuty skok i wszystko może okazać się klapą. Trzeba zachować czujność. W piątek kwalifikacje wygrał Dawid Kubacki, który w TCS jest na 4 miejscu z szansami na podium. Stoch zajął 5 miejsce dziś. Czyżby powtórka z przed roku kiedy Stoch wygrał TCS, a drugi był Piotr Żyła? Nie mamy nic przeciwko.

Naszym zdaniem Stoch dzisiejszego popołudnia sprawi, że historia napisze się na naszych oczach. Wierzymy mocno, ale nasza wiara to nie tylko patriotyzm, ale i argumenty poparte formą sportową Stocha. Leć Kamil, leć!