Agnieszka Radwanska Svietlana Kuzniecowa

 

Drugi tydzień Wimbledonu, tutaj już żarty się skończyły. Zostali najlepsi tenisiści i tenisistki na placu boju. Wśród tego grona jest Polka, Agnieszka Radwańska zdołała się przebić do 1/8 finału po emocjonującym meczu z Timeą Bacsinszky. Mecz był trudny, ale wygrany w trzech setach. Agnieszka w drugiej partii męczyła się, ale udało się. Trzeci set to z kolei była dominacja Polki, która wygrała bardzo pewnie tę partię 6:1 i zameldowała się w gronie najlepszych tenisistek na Wimbledonie, a przecież obawa o dyspozycję Agnieszki przed startem tego wielkoszlemowego turnieju była ogromna.

 1 LV BET Baner

 

Legalni Bukmacherzy: LV BET

W poniedziałek rozegranych zostanie osiem pojedynków turnieju kobiet. Emocji i wrażeń artystycznych nie powinno zabraknąć. Cały harmonogram wraz z kursami od bukmachera LVBET wygląda następująco:

 wimbledon LVBET

 

Agnieszka Radwańska – Svietlana Kuzniecowa

Polskiego fana najbardziej interesuje rzecz jasna pojedynek Radwańskiej. Można powiedzieć, że obie zawodniczki znają się jak łyse konie. Rywalizowały ze sobą już aż 17 razy z czego jednak lepszy bilans ma Rosjanka Kuzniecowa, która prowadzi w tej rywalizacji 13-4! Obecnie Kuzniecowa zajmuje 8 miejsce w światowym rankingu i od Radwańskiej jest 4 lata starsza, czyli bardziej doświadczona. Ostatni raz obie zawodniczki grały ze sobą w turnieju mistrzów na zakończenie roku 2016. Wtedy Rosjanka wygrała 7:5 1:6 7:5. Na Wimbledonie los skojarzył obie zawodniczki już po raz trzeci. Do tej pory obie mają po jednej wygranej. W 2007 roku kiedy Radwańska dopiero wchodziła do światowej elity przegrała 2:6 3:6, ale już w roku 2008 pozostawiła Kuzniecową w pokonanym polu 2:1 w setach.

Kuzniecowa w drodze do 1/8 finału wyeliminowała Jabeur, Makarovą i Hercog. W każdym z meczów nie straciła nawet seta. Droga Radwańskiej była bardziej wyboista i większe emocje Polka zgotowała swoim fanom. Oby emocji nie brakowało także w poniedziałkowe popołudnie, ale i oby skończyło się happy endem ze strony Polki. Bukmacherzy jednak mogą mieć rację z faworyzowaniem Kuzniecowej…