Mecz o wszystko Polskiej mlodziezowki

 

Entuzjazm w narodzie po piątkowym meczu ze Słowacją został zastopowany. Bolesna porażka 1:2 oznacza, że spotkanie drugiej kolejki z reprezentacją Szwecji urasta do miana meczu o wszystko. Skąd my znamy takie przypadki prawda? A no tym razem jest podobnie, obyśmy nie musieli przed spotkaniem z Anglią mówić, że jest meczem o honor… Tfu, tfu! Póki jest nadzieja wierzmy, że się uda. Ale wiedzmy, że spotkanie nie będzie łatwe. Sportowo jak i mentalnie Marcin Dorna będzie musiał pozbierać całą kadrę, czy mu się to uda?

 1 LV BET Baner

 

Polska U-21 – Szwecja U-21: Zakłady Bukmacherskie LV BET

Bukmacherzy po słabym występie przeciwko Słowakom kursy na Biało – Czerwonych wystawili ostrożnie i raczej spodziewają się podobnie jak eksperci i kibice trudnej przeprawy. W bukmacherze LV BET wygląda to następująco:

 PolskaSzwecja Zaklady Bukmacherskie LV BET

 

Wracając jeszcze do piątkowej potyczki ze Słowacją, to mimo słabej gry oliwy do ognia dodał jeszcze swoim wywiadem Krystian Bielik. Nastoletni gracz z Arsenalu mocno skrytykował treningi jakie przeprowadzał trener Marcin Dorna. W kadrze zawrzało. Bielik jednak nie został dyscyplinarnie wyrzucony, wszystko wyjaśnione zostało w szatni, a piłkarz wydał oświadczenie z przeprosinami. Jednak sprawa pozostawiła po sobie smród. Bielik mógłby być lekiem na całe zło, ale czy trener Dorna może teraz liczyć na takiego gracza?

Zasadne wydaje się tez pytanie o skład na mecz ze Szwedami. Obserwujący kadrę z bardzo bliska ekspert Polsatu Sport – Roman Kołtoń dywaguje, że w meczu ze Szwedami czekają nas roszady w składzie. Nie ma się co dziwić, kilku graczy zawiodło, a na tej liście znajdują się bramkarz Jakub Wrąbel, Bartosz Kapustka czy Paweł Dawidowicz. Cała trójka spisała się kiepsko. Możliwe więc, że od pierwszych minut zobaczymy w poniedziałkowy wieczór na murawie przede wszystkim powracającego po zawieszeniu za kartki Dawida Kownackiego, ale i Bartłomieja Drągowskiego w bramce. Elektryczne interwencje Wrąbla przeciwko Słowakom nie dodawały pewności siebie naszej defensywie.

Szwecja pierwszy mecz zremisowała 0:0 z Anglikami, choć mogła go wygrać, ale Wahlqvist zmarnował rzut karny. Ponadto Paweł Cibicki trafił w poprzeczkę. Dla Cibickiego właśnie mecz ten będzie miał szczególne znaczenie, piłkarz reprezentacji Szwecji ma polskie korzenie i grał nawet w polskiej młodzieżówce u trenera Dorny, czy ukąsi w meczu ze swoimi niedawnymi kolegami z kadry?