Puchar Narodow Afryki

 

Turniej, którego pora rozgrywania jest nie w smak wielkim potęgom europejskim. Środek zimy w Europie, kiedy najlepsze kluby z naszej części Kontynentu mają ważne mecze w ligowych rozgrywkach bądź pucharach muszą na około miesiąc oddać piłkarzy z Afryki, o ile takich posiadają w swoich szeregach oczywiście, a ci otrzymali powołania od selekcjonerów państw biorących udział w turnieju o prymat w Afryce. Takich zespołów paradoksalnie jest sporo. Największe ubytki w swoich kadrach jak zawsze maja zespoły z francuskiej Ligue1, ale nie bez szwanku pozostają ekipy z Premier League czy Serie A. Pierwsza kolejka fazy grupowej za nami. Turniej trwa od soboty. W środę zostaną rozegrane drugie spotkania w grupie A.

 

Zakłady Bukmacherskie Milenium – 2 kolejka grupy A

Dwa mecze w grupie A zostaną rozegrane w środę wieczorem. Oto jaka ofertę z tej okazji przygotowali analitycy firmy Milenium:

 

Kamerun Gwinea Bissau typy milenium

 

Kamerun – Gwinea Bissau

Kamerun, czyli Nieposkromione Lwy przez lata były czołową ekipą w Afryce. Największą gwiazdą Samuel Eto’o. Przez ostatnie lata jednak prestiż tego zespołu spadł. W Kamerunie nie rodzą się już tak wielcy piłkarze. Jednak kibice na takim turnieju jak Puchar Narodów Afryki liczą, że ich reprezentacja zaprezentuje się godnie i powalczy o czołowe lokaty. Inauguracja nie wypadla jednak zbyt okazale. Kamerun w pierwszym meczu zremisował zaledwie 1:1 z Burkiną Faso. Gola dla Kamerunu zdobył Benjamin Moukandjo.

 

Kamerun Gwinea BissauFoto: redefine.pl

W drugim meczu tej grupy także padł remis 1:1, gospodarze imprezy czyli Gabon zremisował z Gwineą Bissau. Sytuacja w grupie przed drugą kolejką jest zatem nadal otwarta. Każdy może awansować dlatego kluczowym będzie wygrać w środę i wyjść na dobrą pozycję przed ostatnią serią gier. Czy Kamerun spisze się w roli faworyta jakim robią go bukmacherzy?